Decoupage stał się w ostatnich latach bardzo popularny, a jego entuzjastów wciąż przybywa.
Ta technika zdobienia przedmiotów nie jest jednak niczym nowym, ponieważ znana była już przed wiekami. Polega ona na przyklejaniu wyciętego z papieru wzoru na odpowiednio przygotowanej dowolnej powierzchni (drewnianej, metalowej, szklanej, plastikowej, ceramicznej lub z tkaniny).
Najczęściej wykorzystuje się do tego pudełka, doniczki, ramki na zdjęcia, albumy, ceramikę, a więc materiały, które można znaleźć u siebie w domu.

Gdyby jednak zabrakło nam takich „podręcznych” rzeczy, dostępne są obecnie w sklepach już gotowe przedmioty przygotowane specjalnie dla miłośników decoupage. Tak samo zresztą jak wszelkie potrzebne przybory oraz specjalistyczne farby, lakiery i kleje. Mało tego, można zakupić nawet gotowy zestaw do decoupage, a w nim od razu wszystko, co potrzeba na start.
Jak zatem widać sklepy wychodzą naprzeciw potrzebom osób zainteresowanych tą techniką. A różnorodność dostępnych materiałów pozwala na tworzenie naprawdę pięknych motywów, które potem mogą stać się prawdziwą ozdobą pokoju, salonu, łazienki, czy też kuchni :-) I wcale nie trzeba mieć wielkich umiejętności plastycznych, aby tego dokonać. Wystarczy pomysł, dobranie gotowych dekoracji i nieco wolnego czasu, którego w czasie wakacji z pewnością da się trochę wygospodarować.